Email
Chat with tutors
logo

Ask Questions, Get Answers

X
 
Questions  >>  SAT  >>  Math  >>  Linear Equations
Answer
Comment
Share
Q)

A store sells bagels for $0.25 each and donuts for $0.75 each. Alex bought a box of 14 pieces of bagels and donuts and paid total of $7.00 . How many bagels did he buy ?

(a)5(b)3(c)6(d)7

Home Ask Tuition Questions
Your payment for is successful.
Continue
...