Email
Chat with tutors
Login
Ask Questions, Get Answers
Menu
X
home
ask
tuition
questions
practice
papers
mobile
tutors
pricing
X
Questions
>>
Olympiad-Math
>>
Class 9
>>
Everyday Mathematics
Next similar question
Answer
Comment
Share
Q)
The selling price of a box of chocolates is
$
6.00
. This price was
20
%
greater than the cost to produce the box. How much did it cost to produce a box and what was the profit?
(
A
)
$
1
(
B
)
$
4
(
C
)
$
3
(
D
)
$
2
Share
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
Next Similar Question >
Home
Ask
Tuition
Questions
Practice
Your payment for
is successful.
Continue
...
Please Wait