Email
Chat with tutors
logo

Ask Questions, Get Answers

X
 
Answer
Comment
Share
Q)

The cost of 614 kg of apples is 400$. At what rate per kg are the apples being sold?


( A ) 45(B)64
( C ) 65(D)56

Please log in or register to answer this question.

Home Ask Tuition Questions
Your payment for is successful.
Continue
...