Email
Chat with tutors
Login
Ask Questions, Get Answers
Menu
X
home
ask
tuition
questions
practice
papers
mobile
tutors
pricing
X
Questions
>>
Olympiad-Math
>>
Class 7
>>
Algebraic Expressions
Next similar question
Answer
Comment
Share
Q)
You bought a magazine for
5
a
n
d
f
o
u
r
e
r
a
s
e
r
s
.
Y
o
u
s
p
e
n
t
a
t
o
t
a
l
o
f
25. How much did each eraser cost?
( A )
20
(
B
)
30
( C )
12
(
D
)
5
Share
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
Next Similar Question >
Home
Ask
Tuition
Questions
Practice
Your payment for
is successful.
Continue
...
Please Wait