Email
Chat with tutors
Login
Ask Questions, Get Answers
Menu
X
home
ask
tuition
questions
practice
papers
mobile
tutors
pricing
X
Questions
>>
Olympiad-Math
>>
Class 5
>>
Fractions and Decimals
Next similar question
Answer
Comment
Share
Q)
Linda bought 3 notebooks at
$
1.20 each; a box of pencils at
$
1.50 and a box of pens at
$
1.70. How much did Linda spend?
( A )
$
5.50
( B )
$
7.50
( C )
$
6.80
( D )
$
5.80
Share
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
Found
1
answer. Click to login & view.
Next Similar Question >
Home
Ask
Tuition
Questions
Practice
Your payment for
is successful.
Continue
...
Please Wait