Email
Chat with tutors
logo

Ask Questions, Get Answers

X
 
Questions  >>  Olympiad-Math  >>  Class 3
Answer
Comment
Share
Q)

Priyanka has Rs 570. She get 4 Bananas which cost Rs 20 each, 6 apples which cost Rs 50 each and 7 mangoes which cost Rs 60 each. How much more money does she need to get these things.

(a)Rs 230(b)Rs 330(c)Rs 345(d)Rs 320

Home Ask Tuition Questions
Your payment for is successful.
Continue
...